Centrum Kultury Zamek

- strona główna

O nas

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
sekretariat: tel. +48 61 6465 276

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu to jedna z największych instytucji kultury w kraju. Każdego roku odbywa się w nim 2500 wydarzeń, które prezentują i stymulują rozwój najciekawszych zjawisk kultury. W przestrzeniach ZAMKU przenikają się i wzajemnie dopełniają sztuki wizualne, teatr, film, muzyka i literatura. Instytucja buduje swój program w oparciu o sprawdzone formy wyrazu (m.in. koncerty, spektakle, wystawy sztuki, spotkania literackie i pokazy filmowe), jak i prowadząc eksperymenty artystyczne, realizując nowe działania, często o charakterze site-specific. Poszukiwaniom tym służy także program rezydencji artystycznych.

Istniejące w ramach instytucji Centrum Praktyk Edukacyjnych ma na celu tworzenie i wdrażanie nowych metod i narzędzi edukacji oraz inicjowanie i wspomaganie współpracy pomiędzy sferą kultury i edukacji szkolnej.

Dla CK ZAMEK bardzo ważny jest społeczny kontekst prowadzonej działalności, dlatego kładziemy nacisk na współpracę z najbliższym otoczeniem, rozwijamy program edukacji miejskiej, w skład którego wchodzą m.in.: dyskusje o problemach lokalnej społeczności, warsztaty, działania animacyjne w przestrzeni ulicy Św. Marcin. Program jest swoistym podręcznikiem użytkowania miasta.
Z uwagi na to, że siedzibą instytucji jest dawny Zamek Cesarski, wyjątkowy świadek europejskiej historii XX wieku, ważne miejsce w jej programie zajmuje także refleksja na temat przeszłości i jej wpływu na teraźniejszość. 

Do najważniejszych projektów CK ZAMEK realizowanych cyklicznie w ostatnich latach należą: muzyczny Festiwal ETHNO PORT Poznań, filmowy Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA, literackie festiwale POZNAŃ POETÓW i FESTIWAL FABUŁY oraz wydarzenie stanowiące fenomen kulturalny w skali Polski, obchodzone w dniu Święta Niepodległości 11 listopada IMIENINY ULICY ŚWIĘTY MARCIN.  

Na co dzień CK ZAMEK jest otwartym miejscem, do którego wejść może każdy, aby uczestniczyć w organizowanych wydarzeniach, obejrzeć zamkowe wnętrza albo po prostu odpocząć. W ciągu roku naszą instytucję odwiedza blisko pół miliona osób.

Najemcy

Centrum Kultury ZAMEK jest również gospodarzem całego budynku. We wnętrzach dawnej cesarskiej swoją siedzibę mają m.in. instytucje kulturalne, takie jak Teatr Animacji, Centrum Sztuki Dziecka i Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956. Znajdziecie tu również księgarnię, kawiarnie, restauracje i kluby. Więcej informacji i wykaz wszystkich najemców poniżej.

Regulaminy

regulamin karty rodziny dużejREGULAMIN SESJI FOTOGRAFICZNEJ I FILMOWregulamin porządkowyregulamin pracowni artystycznychregulamin sprzedaży biletów
Dokumenty prawne

POLITYKA PRYWATNOŚCINOTA PRAWNA