ZAMEK Culture Centre

- homepage

OFF CINEMA 2021: BLOK KONKURSOWY 13 - Cienie dorastania

Co na obiad? / What's for dinner
reż. Maja Górczak, Czechy 2021, 11’

Młoda rodzina decyduje, co zjeść na obiad. Próbując zdobyć odpowiednie składniki na długo wyczekiwane naleśniki, muszą zmierzyć się z nieoczekiwanymi trudnościami.

Cienie twojego dzieciństwa / Shadows of your childhood
reż. Mikhail Gorobchuk, Rosja 2020, 21’

Nasz dom spowija cisza nocy. Pojawiają się długie cienie, których ciemność potęgowana jest przez iskry z lampy naftowej. Dla małej Steshy ciemność staje się drogą do innego świata, który jest zarówno przerażający, jak i fascynujący. Fragmenty nieuchwytnych wspomnień, głosy i przebłyski światła - to migotliwe obrazy z dzieciństwa, które pozostają z nami na zawsze.

Ten obrazek jest bardzo ładny / It’s a Very Pretty Picture 
reż. Jakub Ciosiński, Polska 2021, 30’

Nagrane telefonem, zarejestrowane na taśmie VHS, sfilmowane kamerą cyfrową. Podpatrzone w intymnych sytuacjach. Jakub Ciosiński pokazuje życie trzypokoleniowej rodziny w kontekście niepowodzeń miłosnych i problemów w budowaniu związków. Czy obiektyw okaże się narzędziem filmowej terapii lub zrozumienia rodzinnych historii? Dokumentalny autoportret familii łączy w sobie nie tylko różne technologie filmowania, lecz także różne etapy życia oraz normy obyczajowe dotyczące relacji. Głos zabierają niemal wszyscy członkowie rodziny Ciosińskich.

--

Miejsce wydarzenia: Scena Nowa

bilety: 10 zł

dla kogo: młodzież, dorośli

--

[Grafika przedstawia liczbę trzynaście na tle, które stopniowo przechodzi z koloru czerwonego u góry do żółtego na dole.]

tickets

Select seance